Summuti meisterdamine

Summuti meisterdamine

Mootoriga ja sisse/väljalaskega seonduvad teemad
t
tuhajuhe
Ladaklubi Auliige
Postitusi: 859
Liitunud: 11 Mai 2002 21:41
Asukoht: türi
Autod: Auto puudub

Postitus Postitas tuhajuhe »

Sul mess pole siis ju midagi karta.Nii kaua kui seda 1600 ehitada saad ju vana mootoriga edasi sõita.Ja selle toru kollektori ma ehitan auto peal üles,siis ja peab mõne päeva seisma.
56506878
m
mess
Ladaklubi Liige
Postitusi: 847
Liitunud: 22 Apr 2002 11:45
Asukoht: Tartu
Autod: '95 Audi A6
Kontakt:

Postitus Postitas mess »

Originaali postitas tuhajuhe
Sul mess pole siis ju midagi karta.Nii kaua kui seda 1600 ehitada saad ju vana mootoriga edasi sõita.Ja selle toru kollektori ma ehitan auto peal üles,siis ja peab mõne päeva seisma.
No nii umbes mul plaan olekski.

Probleem ainult ses va krõbisevas :(
Kui klotsi oleks hakkaks homne päev pihta, praegu ei paista aga suuremat sissetulikut kuskilt ja kõik jõukamad sugulased on ka täie tervise juures.
Kas kerenumbri ümber saab auto ehitada?
m
marko
Foorumi kasutaja
Postitusi: 21
Liitunud: 11 Juun 2002 08:19
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas marko »

Originaali postitas tuhajuhe
marko ma nägin su kirja ja vastasin ka,aga miskipärast nagu aru saa ei ole sa vastust kätte saanud.Ja minul ei ole enam sinu kirja ka alles ????
praeguse seisuga pole ma su meili kätte saanud.küsimus selles,et kas ilma headerit ehitamata saab väljalase kirstunaelaks.ma arvan,et mul seal kapotti all on nii vähe ruumi,et peab jätma originaalpüksid ja sealt edasi siis midagi sportlikku.tqhq foorumis oli ka selline topic,mis rääkis väljalaske toru arvutamisest ja sealt selline lõik:
1300cc-1,8"
1600cc-2,0"
2000cc-2,2"
2500cc-2,5"
3000cc-2,75" need kehtivad vabalt hingava mootori puhul.seega minu mootor-2300-siis toru läbimõõduks võiks kasutada 63mm-st,aga mis pütid vahele lähevad ei tea,mingi aeg tuleb vahele JRõhufilter ja torud tooks ise.
t
tuhajuhe
Ladaklubi Auliige
Postitusi: 859
Liitunud: 11 Mai 2002 21:41
Asukoht: türi
Autod: Auto puudub

Postitus Postitas tuhajuhe »

kus foorumis see sumpa torude jutt on?1300 oleks nagu vähe seda toru läbimõõtu.
56506878
m
marko
Foorumi kasutaja
Postitusi: 21
Liitunud: 11 Juun 2002 08:19
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas marko »

see on seal http://www.tqhq.ee/forum/viewtopic.php?tid=523 link peaks lahti minema
t
tuhajuhe
Ladaklubi Auliige
Postitusi: 859
Liitunud: 11 Mai 2002 21:41
Asukoht: türi
Autod: Auto puudub

Postitus Postitas tuhajuhe »

No jah kui sul on 2,3l siis peaks ~60mm toru olema.See on zil-i toru.Aga ma arvan et see jääb natuke räigeks.Kuna sinul on nukkvõll standard ja see ei ahmi nii palju õhku sisse ka et peaks nii lahedalt välja käima.Need toru mõõdud peaks ju sise mõõdud olema ja kui sulle panna pealt mõõduga 60 oleks juba normaalne.Oleks hea kui saaks ka seda (Viritäjän käsikirja) raamatut näha.Toru kollektori ehitamise kohta oleks infi vaja.Lada autole on mul lausa näidis olemas aga suurematele mootorite jaoks on toru pikkused hoopis teised.Äkki viitsib keegi seda raamatut otsida,meil raamatukogus vaevalt sellist on.Isegi vundamentide renoveerimise kohta on 1956-1974a ehituse raamatud,kus on ainult huvitav vaadata mis tehnika see aeg olnud on.
56506878
m
marko
Foorumi kasutaja
Postitusi: 21
Liitunud: 11 Juun 2002 08:19
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas marko »

uurisin mina kust seda raamatut saab usaka vendade käest.sain neilt ka vastava lingi, http://www.alfamer.fi/ selle kirjastuse raamat peaks nagu olema,aga ei tunne seda soomekeelset lauset,mina arvan,et see raamat on "intake & exhaust systems"ingliskeelne,maksab 37eurot ehk 220fim.

to tuhajuhe

uuri täpsemalt kui inglist jagad.
m
marko
Foorumi kasutaja
Postitusi: 21
Liitunud: 11 Juun 2002 08:19
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas marko »

üks koht,kus räägitakse torukollektorist onhttp://www.streetrace.org lähed seal otsingusse ja sisestad-teeks ise torukollektori,siis annab palju topicuid selle kohta.
veel:http://www.tqhq.ee/forum/viewtopic.php?tid=1942
http://www.tqhq.ee/forum/viewtopic.php?tid=2909
http://www.rpmoutlet.com/macmus2.htm
esimene pilt alla scrollides kohe long-tubed
m
Mel
Ladaklubi Liige
Postitusi: 1391
Liitunud: 15 Juun 2002 11:54
Asukoht: Tallinn
Autod: 3x fwd, 5x rwd

Postitus Postitas Mel »

Ostsin just oma autole uue keskmise sumpsi osa. Poes küsin nii mööda minnes, kus maal siis see valmistatud on. Vastuseks tuli, et Eestis, aga kohta ei osatud öelda, kus. Kui keegi teab, äkki saaks näiteks toru sinna viia ja painutataks ilusti valmis. Ning äkki oskavad sealsed mehed ka näiteks kollektori kohapealt midagi öelda/teha.
t
tuhajuhe
Ladaklubi Auliige
Postitusi: 859
Liitunud: 11 Mai 2002 21:41
Asukoht: türi
Autod: Auto puudub

Postitus Postitas tuhajuhe »

Põltsamaal tehakse sumbuteid ja muud sellist,aga sinna sisse on paljud üritanud saada.Kuid võimatu ja ma arvan et seal tehakse ka mingite jooniste järgi.Ma ei usu et seal on nüüd ming inseneride personal kes arvutavad ja mõtlevad sumpse välja.Ühed ralli tegelased said ka hiljuti ainult läbi mingi tutvuste nii palju ligi et jupid valmis keerata.Aga see on ju selline ehitus mida tuleb koha peal külge proovida.Nii palju ka neile seda võimalust ei antud.
56506878
t
tuhajuhe
Ladaklubi Auliige
Postitusi: 859
Liitunud: 11 Mai 2002 21:41
Asukoht: türi
Autod: Auto puudub

Postitus Postitas tuhajuhe »

Kas keegi saab mulle saata hungarlaste sümpsi jooniste järgi välja rehkendatud aukudega toru pinna laotuse (mõlemad varjandid).Ma annaks pleksepale joonised kätte.
56506878
m
marko
Foorumi kasutaja
Postitusi: 21
Liitunud: 11 Juun 2002 08:19
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas marko »

nii,siin lingil peaks nüüd olema põhitõed sisse ja väljalaskest:http://www.grapeaperacing.com/GrapeApeR ... eaders.cfm
m
mess
Ladaklubi Liige
Postitusi: 847
Liitunud: 22 Apr 2002 11:45
Asukoht: Tartu
Autod: '95 Audi A6
Kontakt:

Postitus Postitas mess »

Kas kerenumbri ümber saab auto ehitada?
t
tuhajuhe
Ladaklubi Auliige
Postitusi: 859
Liitunud: 11 Mai 2002 21:41
Asukoht: türi
Autod: Auto puudub

Postitus Postitas tuhajuhe »

Nii selle torude tarkusega hakkab mul nüüd lõpu poole jõudma.Aga kes teeks selle sumpsi aukudega torude pinna laotuse ära.
56506878
m
mess
Ladaklubi Liige
Postitusi: 847
Liitunud: 22 Apr 2002 11:45
Asukoht: Tartu
Autod: '95 Audi A6
Kontakt:

Postitus Postitas mess »

Kuule kas fibo ei olnud mitte see mees, kes ise omale sumpsi valmis treis. Äkki tal on mingeid "dokumente" asjast säilinud
Kas kerenumbri ümber saab auto ehitada?
t
tuhajuhe
Ladaklubi Auliige
Postitusi: 859
Liitunud: 11 Mai 2002 21:41
Asukoht: türi
Autod: Auto puudub

Postitus Postitas tuhajuhe »

Ma ei tea ,aga kas oleks võimalik mingi arvuti programmiga ära teha.Annad pinna laotuse ja aukude arvu ning arvuti jägab ise augud võrdsete vahedega ära.Muidugi saab ju ise ka rehkendada aga kohutav jebi
56506878
s
Siim
Foorumi kasutaja
Postitusi: 179
Liitunud: 12 Mär 2002 09:54
Asukoht: Tartu
Autod: 1980 2101

Postitus Postitas Siim »

Kas ma saan neist joonisest õigesti aru, et esimesel variandil on vaja puurida 350 mulku ja teisel tervelt 1500 (4mm läbimõõduga)!? Mida tähendab atm. 4*1500db ja 4*350 db? Teps üllatav tundub see, et püti laiem pool mootori poole jääb (ons ikka nii?).

Pilt

Pilt


[Edited on 5-9-2002 by Siim]
t
tuhajuhe
Ladaklubi Auliige
Postitusi: 859
Liitunud: 11 Mai 2002 21:41
Asukoht: türi
Autod: Auto puudub

Postitus Postitas tuhajuhe »

See db peaks müra tugevuse tähis olema,aga 1500 db on ikka kõva mürts.Rallikatel lubati kunagi kuni100 db.Ja seegi oli päris vihane lärm.Ma usun et see sumpa ei venita kohe kuidagi seda kisa välja.Ja see üve(a)ggyapot tähendab mingit tehnilist villa või vatti(see on kirjutatud sumpa tumedamasse ossa)joonisel.
Aga on siis keegi kes teeks selle aukudega toru pinna laotuse ära?Mul plekksepp ootab juba tükk aega riistad käes et sumpa jupid valmis teha. :)
56506878
t
tuhajuhe
Ladaklubi Auliige
Postitusi: 859
Liitunud: 11 Mai 2002 21:41
Asukoht: türi
Autod: Auto puudub

Postitus Postitas tuhajuhe »

Nii kas keegi oskab seda ka öelda mis lada torukolektor mujal maksta võiks?Sain ühe mehega tuttavaks kes on sumpa torusi painutanud ja omal pink olemas.Ja on nõus tegema,kuid oleks umbkautset hinda vaja või mis oleks reaalne.Teeks taadiga paar tükki valmis.
56506878
b
blskip
Suletud kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas blskip »

Arvan et roostevaba kõlbab summiks küll, ma sõitsin oma mõlema 01-ga mõlemil oli roostevaba all. Kodukootud, ent sigarasked junnid. Tavalised poest saadavad riputuskummid tegid aga klöpsti.:)
Vasta