Vaz 21213 veakoodid

Vaz 21213 veakoodid

Mootoriga ja sisse/väljalaskega seonduvad teemad
Vasta
m
MatuOjaV
Foorumi kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: 01 Veebr 2019 19:02

Vaz 21213 veakoodid

Postitus Postitas MatuOjaV »

Juba pikemat aega on isa nival süttinud CHECK ENGINE põlema. Enamasti peale kolmandat käivitust. Kui massilüliti välja lülitada siis viga kadunud jälle kolmeks käivitamiseks. Auto on 2002 aastast ja obd pistikuga. Programmis oli millegi pärast esimene niva aasta 2005 aga sain sellega sisse. Arvutist sain kaks veakoodi. Esimene oli P0500 ja ütleb "Vehicle speed sensor A" ehk siis kiiruseandur. Sellel autol pole abs nii et ühelgi rattal kiiruseandurit pole. Võib ka olla lihtsalt sellest et ma olen 3 aastat uuema auto versiooniga sees ja sel juba abs. Teine kood on P1606 ja ütleb "Manufacturer specific". Ei suuda päris täpset vekoodi välja leida et mida see tähendab. Mingised umbkaudsed sai leitud aga päris lampi ei tahaks juppe vahetama hakata. Tal tekib paaki vaakum, ja aeg ajalt kuuleb auto alt mulinat tavaliselt siis kui on vaakum. Samas täna suuga imesin korki siis õhk liikus läbi veel hommikul. Nüüd õhtul jälle lamp süttis. Ta mainis ka et aegajal on jõud kadunud. Oskab keegi ütelda mis see veakood tähendab?
h
hendu
Ladaklubi Liige
Postitusi: 296
Liitunud: 04 Juun 2006 19:48
Asukoht: Tallinn
Autod: 2105

Re: Vaz 21213 veakoodid

Postitus Postitas hendu »

Kiiruseandur on käigukasti küljes, täpsema info leiad:
https://www.drive2.ru/l/520543715157082159/

P1606 peaks olema "teetasasuse" andur, mis laseb ajul auto välja suretada, kui üle katuse keerad (mul peaks Märjamaal üks kasutatud toimiv andur olema, aga hetkel ei tea millal Märjamaale satun).
m
MatuOjaV
Foorumi kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: 01 Veebr 2019 19:02

Re: Vaz 21213 veakoodid

Postitus Postitas MatuOjaV »

Tänud kiire vastuse eest! Usun et ta on sellest andurist huvitatud! Ise asume raplas et pole pikk maa märjamaale. Võibolla saad numbrit kuskile privva jagada, loodetavasti on selline asi siin olemas?
Vasta