Millega puhastada radikat?

Millega puhastada radikat?

Mootoriga ja sisse/väljalaskega seonduvad teemad
Vasta
n
Nivakas
Foorumi kasutaja
Postitusi: 117
Liitunud: 02 Nov 2014 11:28
Asukoht: Viljandi
Autod: Niva 2121; VAZ 21047

Millega puhastada radikat?

Postitus Postitas Nivakas »

Tekkis küsimus, et millega puhastada jahutusradikat väljastpoolt sinna takerdunud putukatest, heinapepredest jms? Kas omab keegi head kogemust mõne keemilise vahendiga, mis metalli ei kahjustaks?
a
Arvos
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1109
Liitunud: 31 Jaan 2010 22:57
Asukoht: Tallinn, Saue
Autod: 2105, Volvo V70, Mazda 6 BMW 740Individual, mõned Transitid, mõned JAWA-d ja MF70-d ja ZIL-131

Postitus Postitas Arvos »

Igal juhul mitte survepesuriga!
Aga mis sa tast puhastad? Mina olen vahel mõõdaminnes käega maha lükanud kui luuk üleval.
Üks VAZ peab autopargi hulgas alati olema.
Kasutaja avatar
logman
Ladaklubi Liige
Postitusi: 3998
Liitunud: 29 Nov 2004 23:46
Asukoht: Mulgi ja Sakala vahel vibreerin
Autod: 1,3 "vasmjorka", 1,2 "kopeika", 1,4d vollwaagen
Kontakt:

Postitus Postitas logman »

Suruõhk ja survepesur.
Õlise pinnaga sul tegemist nähtavasti pole, kuid kui peaks kunagi vaja minema, soovitan Plexut.
forum.automoto.ee/showthread.php?tid=43899

Mis sel survepesuril viga on? Ma pakun, et kui miskit pahempidi lastakse, siis on ikke tihendi viga või mis :D.
a
Arvos
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1109
Liitunud: 31 Jaan 2010 22:57
Asukoht: Tallinn, Saue
Autod: 2105, Volvo V70, Mazda 6 BMW 740Individual, mõned Transitid, mõned JAWA-d ja MF70-d ja ZIL-131

Postitus Postitas Arvos »

Olen näinud hoolega pesuriga puhastatud radikat. Ribide vaheline õrn plekk puhta laiaks lastud.
Üks VAZ peab autopargi hulgas alati olema.
Kasutaja avatar
Qunts
Foorumi kasutaja
Postitusi: 367
Liitunud: 11 Sept 2012 19:48
Asukoht: Planeedil MAA; Tallinn.
Autod: Vaz 2105, 2107 ja Zaz 966
Kontakt:

Postitus Postitas Qunts »

 
logman kirjutas:Suruõhk ja survepesur.
Õlise pinnaga sul tegemist nähtavasti pole, kuid kui peaks kunagi vaja minema, soovitan Plexut.
forum.automoto.ee/showthread.php?tid=43899

Mis sel survepesuril viga on? Ma pakun, et kui miskit pahempidi lastakse, siis on ikke tihendi viga või mis :D.
Ainult loll ja idioot puhastb survepesuriga ja kasutab selleks veel Plexut !!!
NB. Loeks ennem etikettilt millest koosneb Plexu, Sisaldab söövitavaid aineid ja PH on alla 5 mis tähendab, et ona happeline ! ja kui peale seda söövitust läheneda survepesuriga võid oma originaal vask radikast ilma olla. Samas i soovita sellist kooslust mitte ühegi radika puhul ja survekas hoitke kaugel ükskõik mis radikast !!!
Ei ole nii rikas, et osta odavat ....
m
Mel
Ladaklubi Liige
Postitusi: 1391
Liitunud: 15 Juun 2002 11:54
Asukoht: Tallinn
Autod: 3x fwd, 5x rwd

Postitus Postitas Mel »

Sigulli originaal vaskradikaga ei ole küll midagi juhtunud peale survepesusid, kõik ribid terved ja sirged. Sama lugu ka salongi soojenduse radikaga.
-
-Berg-
Foorumi kasutaja
Postitusi: 48
Liitunud: 05 Apr 2015 18:25
Asukoht: Pärnumaa
Autod: ZAZ 965, IZ 412

Postitus Postitas -Berg- »

Minu meelest on ikkagi parim survepesu. Esmalt leotan. Selleks Transport 5000 pesuaine kontsentraat. Pesen võimalikult kuumalt. Rõhku saab reguleerida ju. Tunnetuse teema. Juga peab olema võimalikult risti radiaatoriga. Teema selles, et paljud ei saa liivapritsitud, teised survepestud "õrnu" asju. Mosu radikat isegi liivatasin, et oleks ehtne väljanägemine. Igaüks valib oma variandi, riskitaluvuse ja kogemuste piires.
Kasutaja avatar
logman
Ladaklubi Liige
Postitusi: 3998
Liitunud: 29 Nov 2004 23:46
Asukoht: Mulgi ja Sakala vahel vibreerin
Autod: 1,3 "vasmjorka", 1,2 "kopeika", 1,4d vollwaagen
Kontakt:

Postitus Postitas logman »

 
Qunts kirjutas:
Ainult loll ja idioot puhastb survepesuriga ja kasutab selleks veel Plexut !!!
NB. Loeks ennem etikettilt millest koosneb Plexu, Sisaldab söövitavaid aineid ja PH on alla 5 mis tähendab, et ona happeline !
Ma üldiselt väldin vaidlemist naiste, laste ja purjus või muidurumalate meestega.
Inimesega, kes puusalt segast peksab ilma, et oleks isegi viitsinud kõnealuse pesuaine kasutusjuhendist leitavat koostist või kasvõi ph-taset vaadata, rääkimata puudulikest teadmistest kodukeemias kasutatavatest ainetest (näiteks pesupulbri või seebi koostis), pole mul sel teemal rohkem millestki rääkida.

http://www.estko.ee/Tootelehed/021016.pdf
u
ubja47
Foorumi kasutaja
Postitusi: 115
Liitunud: 31 Juul 2015 11:06
Asukoht: Rakvere
Autod: 2106 21011

Postitus Postitas ubja47 »

olen ise survepesuriga siksi radikaid puhastanud ja toimis väga hästi, ei lase ta midagi ribisid kõverasse. Kes pole proovinud ärgu tulgu õpetama.
kahe käega kapoti all
a
Arvos
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1109
Liitunud: 31 Jaan 2010 22:57
Asukoht: Tallinn, Saue
Autod: 2105, Volvo V70, Mazda 6 BMW 740Individual, mõned Transitid, mõned JAWA-d ja MF70-d ja ZIL-131

Postitus Postitas Arvos »

Inimesi on kolme sorti. Ühed õpivad teiste vigadest. Teised õpivad ainult enda vigadest. Need on põikpäised rumalad. Kolmandad teevad vigu, ei õpi neist ning teevad neid ikka ja jälle uuesti. Need on puhta lollid.
Mina olen püüdnud esimesse sektsiooni kuulda ja mitte olla nii loll, et teiste vigu korrata.
Üks VAZ peab autopargi hulgas alati olema.
Kasutaja avatar
Qunts
Foorumi kasutaja
Postitusi: 367
Liitunud: 11 Sept 2012 19:48
Asukoht: Planeedil MAA; Tallinn.
Autod: Vaz 2105, 2107 ja Zaz 966
Kontakt:

Postitus Postitas Qunts »

 
logman kirjutas: 
Qunts kirjutas:
Ainult loll ja idioot puhastb survepesuriga ja kasutab selleks veel Plexut !!!
NB. Loeks ennem etikettilt millest koosneb Plexu, Sisaldab söövitavaid aineid ja PH on alla 5 mis tähendab, et ona happeline !
Ma üldiselt väldin vaidlemist naiste, laste ja purjus või muidurumalate meestega.

Inimesega, kes puusalt segast peksab ilma, et oleks isegi viitsinud kõnealuse pesuaine kasutusjuhendist leitavat koostist või kasvõi ph-taset vaadata, rääkimata puudulikest teadmistest kodukeemias kasutatavatest ainetest (näiteks pesupulbri või seebi koostis), pole mul sel teemal rohkem millestki rääkida.



http://www.estko.ee/Tootelehed/021016.pdf
Usu tean pesupesemisest rohkem kui siin foorumi rahvas kokku ja sinupuhul teen erandi ja pesen kõik sina radikad ära oma "survekaga" ja lasen tasuta peale Plexsut.
Aga mis radikatest järgi jäeb ei tea mina.
Plexu võid kasutada voolikuga või mingi ehituspoe survekaga aga tahan näha mis teeb radikas ilma Plexsuta ja minu survekaga millega traktoritelt värvi maha võttan, ennem värvimist.
Nimetame asju õigete nimedega
Teie jaoks on srvekas 130 bar. ja vee hulk 100 L/min Minu jaoks on survekas 130-150 kraadi tselsiuse järgi 200-400 bar. ja vee hulk mis läbi voolab on 1200-3000 liitrit minutis.
Ma lõikan iga radika maxsimumil pooleks nagu sulajuustu !!!
Ei ole nii rikas, et osta odavat ....
Kasutaja avatar
logman
Ladaklubi Liige
Postitusi: 3998
Liitunud: 29 Nov 2004 23:46
Asukoht: Mulgi ja Sakala vahel vibreerin
Autod: 1,3 "vasmjorka", 1,2 "kopeika", 1,4d vollwaagen
Kontakt:

Postitus Postitas logman »

Aga vaata, Arvos, igapäevane olukord metsamasina operaatori töös.
Sõltub väheke küll radika asukohast vastavalt masina margile, aga võtame Eestis enimkasutatava Ponsse harvesteri. Sel on mootori jahutaja kapoti all ja hüdroradikas n.ö. "käru" peal - seal kus tõstukki.
Lõikad ja laasid kuskil külje all ning käib laksuga rullivoolik ribadeks. Kogu külg ujub õlist kaasaarvatud radikas, mille ribid hetke jooksul ventika töötades rasvaga kaetud saavad. Kuidas toimid? Hakkad lapiga silitama või istud kännule maha ja nutad ühe peatäie?

Või veel lõbusam - John Deere'i 1070e mudel. Sellel radikad kabiini taga. Kõik õli, tolm, saepuru, okkad ja igatsugu õitsevad villpead, mis eestpoolt lendu lähevad, käivad ka läbi radika või jäävad sinna kinni.

Või väljavedajad. Veel hullem. Kuivaga kõik tolmab, märjaga veetakse nii, et pool mootorit on ka muda sees, ventikas pritsib kapotialuse jahutusavadest pruuni paska kahele poole välja...

Kõik see pesemine käib ainult ja ainult survepesuriga. Pesur taritakse metsa, sama lugu veetünniga ja algab uhamine. Küll seest välja ja siis jälle väljast sisse. Mitte keegi ei hakka selleks radikaid maha kiskuma.
Alustatakse harjaga, millega saab eemaldada õietolmu, võilillede ja muude villpeade tehtud vaiba, seejärel jätkatakse õhuga läbi puhudes, siis läheb pritsist peale rasvast vabastav pleksulahus ning vormistatakse kogu see protsess survepesuri ja ohtra veega.
Ei ole mina veel ühtegi radikat kõveraks lasknud oma tagumiku alt käinud masinatel. Ja sama kehtib kõigi nende pillide kohta, mida kahe aasta jooksul töökojas remontisin-hooldasin, kui parajasti neil metsas tööd polnud.
Lihtsalt kõike tuleb teha mõistusega.
Prantsusmaal oli lisaks veel see rõõm, et puhas radikas suurt üle kahe nädala efektiivselt ei jahutanud. Nii et kaks korda kuu jooksul tahtis pesu saada tolles +30 ja enamas õhukuumuses.
Kasutaja avatar
siim789
Foorumi kasutaja
Postitusi: 735
Liitunud: 07 Apr 2006 18:56
Asukoht: Rapla, Alu
Autod: Vaz 2107 90a, Ford Taunus 81a, BMW e39 530dA Touring 00a

Postitus Postitas siim789 »

 
Qunts kirjutas: Ainult loll ja idioot puhastb survepesuriga ja kasutab selleks veel Plexut !!!
 
Qunts kirjutas: Teie jaoks on srvekas 130 bar. ja vee hulk 100 L/min Minu jaoks on survekas 130-150 kraadi tselsiuse järgi 200-400 bar. ja vee hulk mis läbi voolab on 1200-3000 liitrit minutis.
Ma lõikan iga radika maxsimumil pooleks nagu sulajuustu !!!
Seda oleks võinud ju kohe oma esimeses postituses mainida. Milleks karata teisele kohe kraesse? Kui palju on inimesi, kes kodudes kasutavad oma sõidukite pesuks tööstuslikke survepesureid, millega radika "pooleks" võid lasta?

Sorry, aga lihtsalt jäi häirima selline suhtumine
Kasutaja avatar
Qunts
Foorumi kasutaja
Postitusi: 367
Liitunud: 11 Sept 2012 19:48
Asukoht: Planeedil MAA; Tallinn.
Autod: Vaz 2105, 2107 ja Zaz 966
Kontakt:

Postitus Postitas Qunts »

 
siim789 kirjutas: 
Qunts kirjutas: Ainult loll ja idioot puhastb survepesuriga ja kasutab selleks veel Plexut !!!
 
Qunts kirjutas: Teie jaoks on srvekas 130 bar. ja vee hulk 100 L/min Minu jaoks on survekas 130-150 kraadi tselsiuse järgi 200-400 bar. ja vee hulk mis läbi voolab on 1200-3000 liitrit minutis.
Ma lõikan iga radika maxsimumil pooleks nagu sulajuustu !!!
Seda oleks võinud ju kohe oma esimeses postituses mainida. Milleks karata teisele kohe kraesse? Kui palju on inimesi, kes kodudes kasutavad oma sõidukite pesuks tööstuslikke survepesureid, millega radika "pooleks" võid lasta?

Sorry, aga lihtsalt jäi häirima selline suhtumine
Seda kohe oleks võinud öelda, et kasutate surve vett mitte survepesurit !!!

Kui väga tahan lõikan selle survekaga 25mm terast ja teie piiksute siin survekaga pesemisest :D
Naljatilgad tehke omale asi selgeks ja siis rääkige survekatest ja puhastusainetest !!!
Vene auto puhul kasutatavad originaal radikad on vasest mis minu silmis ei kannata isegi mitte 130 par. ja veel vähem sellega kaasnevat puhastus ainet plexu !!!
Ei ole nii rikas, et osta odavat ....
a
Arvos
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1109
Liitunud: 31 Jaan 2010 22:57
Asukoht: Tallinn, Saue
Autod: 2105, Volvo V70, Mazda 6 BMW 740Individual, mõned Transitid, mõned JAWA-d ja MF70-d ja ZIL-131

Postitus Postitas Arvos »

Täpsustuseks: Mina lihtsalt olen näinud paari radikat, mida on survepesuriga pestud. Ning segi on lastud mitte terve radikas vaid ribide vahel olev kärg. Radikas ise on ellu jäänud kuid igatepidi räbalaks lastud kärjega.
Puhastasime scania radikaid suruõhuga. See tegevus oli äärmiselt vastik, suu ja silmad liiva täis. Ma ainult mainisin eelpool, et seetõttu mitte mingil juhul survepesuriga. Log, ilmselt sinu kirjeldatud situatsioonides ei jäägi muud üle kuid nagu iga asja puhul, tuleb kõike mõistusega teha.
Olen tatikana akuvaesel ajal analoogselt akule sisepesu teinud. Põhja sai igale purgile auk puuritud ja siis veejoaga korgi august "läbipesu" tehtud. Täie survega loomulikult. Tuli küll jah kõntsa ning loomulikult koos plaadipuruga:D. Et siis pärast paneb epoga põhja puuritud augud kinni ja uus hape sisse.
Aga tore teema, vähemasti emotsioonid sai lakke:)
Üks VAZ peab autopargi hulgas alati olema.
m
Mel
Ladaklubi Liige
Postitusi: 1391
Liitunud: 15 Juun 2002 11:54
Asukoht: Tallinn
Autod: 3x fwd, 5x rwd

Postitus Postitas Mel »

Internetis vaidlemine on nagu paraolümpia - isegi, kui võida oled ikka puudega:)

Võttes näiteks ELis ametlikuks regulatsiooniks oleva surve(vedelik)seadmete spetsifikatsioonide kirjelduse, siis surve on kõik, mis 0 barist enam. Töödeks kasutatavate seadmete (sh survepesurite) klassifikatsiooni esimene aste on 0 - 35 bar ja pesurite surve lõpp tuleb 70 bari peal vastu. Edasi on erinevad paiskurid, lõikajad, puhastajad jms.

Samas mõne jaoks on vedeliklõikamise surveks vähemalt 2000 bar ja mõne jaoks on vee kasutamine vedeliklõikamisel lombis solberdamine.
Vasta