2103 Dzidzi 1975

2103 Dzidzi 1975

Võimalus foorumi külastajatel oma Ladat lähemalt tutvustada
Foorumi reeglid
Autoteema pealkirja vormistamine:
Auto mudel, kasutajanimi, väljalaskeaasta n: 2107, Revolutsionäär, 1989
Tasuks lisada ka märgend kujul projekt-MUDEL n: projekt-2107

Teemasse palun lisada juttu oma masinast ja lisaks ka pildimaterjali.

Pildimaterjali üleslaadimisel kasutada võimalusel foorumi pakutud funktsionaalsust, sest välistelt saitidelt viidatud pildid kipuvad ajaga kaduma.
k
krister
Foorumi kasutaja
Postitusi: 249
Liitunud: 09 Aug 2004 12:53
Asukoht: Tallinn, Lilleküla
Autod: 2101 '80

Postitus Postitas krister »

Algselt postitas: dzidzi
Tutvuste kaudu sain siis oamale 03 me .Auto eelmine omanik oli mingi vanamees kes suri paar kuud tagasi ära ja pärijatel polnud sellega midagi teha .
...
Nii ta on. Need mehed, kes 60-70-ndatel ostsid omale autosid on praeguseks vanad ja hakkavad meie hulgast lahkuma.

Siinkohal tahaks tuletada meelde autode erilist tähendust Nõukogude inimesele. Autod olid siis raskesti kättesaadavad ja ka väga kallid. Kui lihtne inimene sai endale auto-ostu loa, või muretses ta selle mustalt turult, siis oli tegemist ainukordse sündmusega nagu pulm või lapse sünd (muidugi oli ka erandeid, kes said autosid kergemalt kätte). Autot hoiti, konserveeriti talveks, kõik selleks, et ta kestaks ja oleks mida pärandada oma lastele. Tolleaja auto väärtusest annab ehk aimu ajalehekuulutus veel aastast 1990. a. "Edasis" - Vahetada 1974. a. hästi hoitud 2103 1-2 toal. korteriga Tartus..

Tookord ei osanud keegi ettenäha, et ajad muutuvad ja nende hoolega hoitud ?igulid, Moskvit?id ja oh õnnetust Sapakad ei ole tänapäeva noortel enam vaja.

Mis ma öelda tahan. Seda, et austagem oma vanavanemaid. Sellised autod on nagu ajamasinad - nendes sõites tuleb tolleaegne eluolu ju jälle meelde. Naudi seda kooslust mis sulle sülle on kukkunud!

Selle auto väärtus ajaga ei lange, vaid pigem tõuseb, seda siiski vaid juhul, kui ta säilib heas korras ja algupärasena. Kui kõik on nii nagu pildi pealt paistab, on tegu musta numbrit väärt eksemplariga ning mina temaga talvel ei sõidaks. Kui aga teed ümberkorraldusi, mida ei saa enam tagasi võtta, siis muutub ta siksiks nagu iga teinegi...

Eelnev manitsusena näiv tekst on minu isiklik arvamus ja kohati ka põhjus, miks ma "vanade" autodega jändan. Kui sinu eesmärgid selle autoga on igapäevane kasutus (ka talvel), siis julgen soovitada, üht: müü see 03 maha. Saad pikemat müügiperioodi kannatades hea summa, et osta norm korras ja uuem lada, millega hea julge Tallinna liiklusd?unglis kulgeda.

Tegelikult tahan ka mina ühineda õnnitlejatega ja soovida kõike head. Ning ole ettevaatlik, see auto võib sind parandamatult nakatada vanatehnika pisikuga! Loodan, et ka minu postitusel on selles teatud osa.

PS. Üks asi tuli veel meelde. Kõlareid saab VAZ tüüpi autodel paigaldada väga edukalt esiistmete alla. Eriti hea akustilise dünaamikaga (loe: tümpsuga) ja mõõtmetelt sobivad on stereo süsteemi Estonia "tordikarbid" (s-30). Seega jääb uksepolstrite lõhkumine ära.
Kasutaja avatar
pedrox
Foorumi kasutaja
Postitusi: 586
Liitunud: 04 Sept 2005 15:07
Asukoht: Pärnu
Autod: Vaz 21061, Vaz 21063, Audi A2 1.4, Audi A6 Allroad 2.7 Biturbo

Postitus Postitas pedrox »

Tuleb au anda, järjekord iludus välja ilmunud. Väga korralik.
Ja kui tahad seda hoida siis võib-olla on tõesti targem see kellegile ausa hinna eest maha müüa ja vähe uuem asemele osta, millega talvel põristada.
v
virus
Suletud kasutaja
Postitusi: 43
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas virus »

Oleks aint punane ütleks siis oleks ikka tõeline 03 ei tea miks aga eluaeg punased 03 meeldinud, sul on ikka kõvasti vedand selle autoga midagi pole öelda vaata et "tuunima" ei hakka mis muud
t
Tegija
Foorumi kasutaja
Postitusi: 187
Liitunud: 05 Okt 2004 22:52
Asukoht: Viljandi
Autod: Suzuki Baleno 1.3
Kontakt:

Postitus Postitas Tegija »

Korralik auto! Kapoti all saab ka käsi määrimata toimetada! Valge värvkate nagu ei sobi jah eriti 03-le:puzzled
k
krister
Foorumi kasutaja
Postitusi: 249
Liitunud: 09 Aug 2004 12:53
Asukoht: Tallinn, Lilleküla
Autod: 2101 '80

Postitus Postitas krister »

Algselt postitas: pedrox
..
Ja kui tahad seda hoida siis võib-olla on tõesti targem see kellegile ausa hinna eest maha müüa ja vähe uuem asemele osta, millega talvel põristada.
Ei poisid nii ma oma sõnavõttu ka ei mõelnud! Kas tõesti jäi minu sõnavõtust mulje, et foorumlane Dzidzi ei oska sellist vana autot hoida? Vastupidi. Ta ju ütles, et hoiab seda autot nii hästi kui suudab!
Minu postituse mõte oli selles, et näha konkreetses hästisäilinud 03-s rohkem autot kui tavalist "siksi" ja sellega seoses tuleks läbimõelda tegevused, mida teha ja mis tegematta jätta.
Autoga sõitmine pole ka teab mis jube tegevus. Aga talvel teedele visatav sool ja muu sodi on sellisele autole tappev. Kui talvel liigelda, siis tuleb teha väga-väga korralik korrosiooni tõrje (vt Arvi100 postitus). Kui vähegi võimalik, tuleks talvel sõitmist vältida.
Suvine sõit asfaldil ei tee midagi.
Valget värvi 03-l pole viga midagi. See rohkem maitse asi.

Lõpetuseks: kõik siin ilmas on kaduv ja mööduv. Oma 01 hoidsin ka ilusasti. Talvel ei sõitnud. Ja mis sest kasu oli? Virutati maja eest ära ja peksti sodiks.:sein
Kasutaja avatar
arvi100
Ladaklubi Auliige
Postitusi: 875
Liitunud: 07 Sept 2004 09:52
Asukoht: Jõgeva
Autod: Vaz 2101'73 - Lada 1300 SL'85

Postitus Postitas arvi100 »

Dzidzi,nii ma arvasingi,salong,mootori ja pakiruum on sama vapustavad
kui Auto ise väljast !
Summercamp 2006 kokkuvõttes kirjutas Ladaklubi Aasta Tegija Logman nii:
Ladaklubi on tõusuteel.Ja ta ongi,kui tuleb juurde Sinusuguseid noori kes
on "Ladaviirusest" nakatunud ja leiavad et ?iguli olevat väga kihvt Auto ka
täisoriginaalina.
Ja kui sul tuuninguisu peale tuleb,siis on sul ju veel 21013 kus oma teadmisi
rakendada.
Abiks veel selline teema: http://www.ladaklubi.ee/foorum/viewthread.php?tid=9157
Masin on kasin - Grigori Šaakašvili
m
Mel
Ladaklubi Liige
Postitusi: 1389
Liitunud: 15 Juun 2002 11:54
Asukoht: Tallinn
Autod: 3x fwd, 5x rwd

Postitus Postitas Mel »

Mulle väga meeldib osa Kristeri ütlusest "...03-s rohkem autot kui tavalist siksi..."

Tavaliselt kiputakse võrdlema 03 ja 06, ikkagi lux ja superlux. Kui vaadata nende autode tootmislugu, siis 03-e hakati tootma luxina ja ka tootmise lõppedes oli ikka lux. Siis 06 devalveerus õige ruttu, kadus tõeline superlux ja asemele tulid nn rahvakärud 063 ja 061, mis ainult meenutasid superlux-i. Ja unustada ei maksa, et 06 toodetakse ka tänapäeval edasi. Minu jaoks on 03 just see õige ja väärtuslik ?iguli.
Olles omanud väga head 03 ja olles nüüd volga omanik, siis pean tunnistama, et volga valmistas mulle parajalt suure pettumuses. Kui mulle antaks valida igapäevaseks kasutamiseks kas uus 03 või 2410, siis ma ei leia ühtegi põhjust, miks valida volga. Volgaga käib kaasas omamoodi aura, mida teistest autodest ei leia (kui, siis jaguarist), aga igapäevaseks sõitmiseks autot valides ei kannata ta 03-ga võrdlust välja. (uh läks heietamiseks alles)

Aga ei maksa selle auto kasutamise (ka talvise) pärast väga muretseda. Tuleb autot lihtsalt väga korralikult hooldada. Tuleb teha põhjalik roostetõrje 3 korda aastas. 1 kord sügisel enne talve, 1 kord keset talve ja 1 kord kevadel. See tähendab, et kõigi roostetõrjetööde peale kulub pikk tööpäev. Alates auto puhastamisest kuni vastavate kemikaalidega sisse määrimiseni. See kõik eeldab muidugi soojas korralikult ära kuivatatud autot. Sedasi pidas peres olev 01 ilma ühtegi plekkosa vahetamata igapäevases kasutuses vastu 450 000 km ja 24 aastat. Auto on mõeldud siiski kasutamiseks ja kui piisavalt hästi hooldada, siis saab seda ka väga kaua kasutada.
Kasutaja avatar
pedrox
Foorumi kasutaja
Postitusi: 586
Liitunud: 04 Sept 2005 15:07
Asukoht: Pärnu
Autod: Vaz 21061, Vaz 21063, Audi A2 1.4, Audi A6 Allroad 2.7 Biturbo

Postitus Postitas pedrox »

Kasutaja Krister ei öelnud midagi valesti. Ma ei arvagi, et Dzidzi ei oska autot hoida kuid paratamatult kipub talvine sõitmine ikkagi igalt poolt hävitama. Ma olen kahe käega selle poolt, et see masin veel väga pikka aega meie teedel ringleks kuna oma silm lööb ka särama mõnda sellist nähes.
Melile nii palju, et eks need erinevad ?iguli mudelid lähevad hinge kuidas kellelgi.

Veelkord, Dzidzi võib uhke olla.
d
dzidzi
Foorumi kasutaja
Postitusi: 130
Liitunud: 30 Okt 2005 13:06
Asukoht: Tallinn
Autod: 2103

Postitus Postitas dzidzi »

Niisiis keda huvitab siis auto sõidab nüüd Tallinna tänavatel.Põhjus on suhteliselt lihtne 1)pole garaazi kuhu auto seisma jätta 2)omal autot vaja ,millega tööle sõita (013 läks mahakndmisele:().Ajasin siis kõik dokumendid korda,nüüd on auto seaduslikult minu oma.Ülevaatusel polnud mingeid probleeme,ainult co2 kontrollisin tööl ära ja keerasime väiksemaks(muidu poleks läbinud).Loodan jõuda siis aastavahetuse kruiisile kaa.Istme katted võtsin maha ja lasin kohe sisepuhastuse teha.Mulle meeldib nii rohkem.Auto jääb siis nii originaaliks kui võimalik ,toonkile jääb ära,aga mingd korralikud kardinad võiks ikka panna taha .Maki pean ikka panema sisse normaalse ja kõlarid siis vastavalt istmete alla.Suvel tahaks muidugi mingid valud kaa alla saada,muu jääb siis puutumata

äitäh tähelepanu eest
PS: rooste tõrje tehtud
mingi hädine pilt nüüdsest sisust
Pilt
v
versus
Foorumi kasutaja
Postitusi: 162
Liitunud: 19 Juul 2004 22:57
Asukoht: tallinn/haapsalu
Autod: =O=

Postitus Postitas versus »

Kas auto müüdud? Kuhu-kellele läks?
d
dzidzi
Foorumi kasutaja
Postitusi: 130
Liitunud: 30 Okt 2005 13:06
Asukoht: Tallinn
Autod: 2103

Postitus Postitas dzidzi »

Auto ilusti alles :Dmõtsin et jätan omale ikka ;)Suvi võiks juba tulla kiiremini tahaks summercämpi:D.Wintercambile kahjuks ei jõudnud:(

[Muudetud: 7-3-2007 dzidzi]
d
dzidzi
Foorumi kasutaja
Postitusi: 130
Liitunud: 30 Okt 2005 13:06
Asukoht: Tallinn
Autod: 2103

Postitus Postitas dzidzi »

Niisiis,vahepeal sain võtme süütelukku ilusti murtud:( ja sportrooli peale pandud.Ennem kui keegi ütleb ,et rikkusin originaali ära siis vana rool on ilusti alles ja selle saab panna väga kergesti tagasi kui vaja;).Vahepeal on siis juhtund päris palju jama :(.Alguses ütles salongisoojenduse puhur ülesse mille sain parandatud paari käelöögiga vastu seda .Piduritule parandasin kaa ilusti ära .Üks probleem on aga kahjuks veel ,hommikul autosse istudes on kõik küljeklaasid natukene allpool kui peaksid olema:sein.Pole polstreid veel ära võtnud aga loodan et trosside pingutamisega saab probleem lahendatud.
d
dzidzi
Foorumi kasutaja
Postitusi: 130
Liitunud: 30 Okt 2005 13:06
Asukoht: Tallinn
Autod: 2103

Postitus Postitas dzidzi »

Tegin siis roolist piltiPilt
m
martvl
Foorumi kasutaja
Postitusi: 238
Liitunud: 15 Dets 2005 16:41
Asukoht: Karinu küla;Rakvere
Autod: Vaz 21051,Gaz 21R vw golf 2,Kawasaki ninja

Postitus Postitas martvl »

piduritule parandasid kah käe löögiga ?
:lol
korralik auto on hoia seda
üks õige Ladafänn ehitab ka külmaga oma autot :D
o
omega
Foorumi kasutaja
Postitusi: 233
Liitunud: 23 Jaan 2005 19:48
Asukoht: Tallinn
Autod: bemmid
Kontakt:

Postitus Postitas omega »

Miks sul armatuur sealt kellade juurest vildakas on? Või näen ma valesti...
d
dzidzi
Foorumi kasutaja
Postitusi: 130
Liitunud: 30 Okt 2005 13:06
Asukoht: Tallinn
Autod: 2103

Postitus Postitas dzidzi »

Ise kaa ei tea miks see armatuur nii on:puzzled kellad nagu ei tahaks seal sees istuda :P.Armatuuri pole muidu puutund veel kordagi ,niimoodi oligi algusest peale.Piduri tule kallal mässas ikka profesionaalne elektrik :D ja välja tuli et seest poolt oli juhe või klemm lahti tulnud:P
v
versus
Foorumi kasutaja
Postitusi: 162
Liitunud: 19 Juul 2004 22:57
Asukoht: tallinn/haapsalu
Autod: =O=

Postitus Postitas versus »

Stiilsed kojamehed. Kas need pühivad ka midagi? Saab neid uuena ka kuskilt?
d
dzidzi
Foorumi kasutaja
Postitusi: 130
Liitunud: 30 Okt 2005 13:06
Asukoht: Tallinn
Autod: 2103

Postitus Postitas dzidzi »

Mille poolest stiilsed?:PPühivad ikka normaalselt aga vot see nupust kojameeste sisse lülitamine häirib ,kang võiks ikka olla:regan.Ei kujuta ettegi kas neid kuskilt saab.:bouncing
w
w2rk
Foorumi kasutaja
Postitusi: 135
Liitunud: 21 Jaan 2006 14:35
Asukoht: Tartu
Autod: VAZ 2101

Postitus Postitas w2rk »

Oma kopikale panin 05e kangid, pool päeva aretasin aga mugavus ennekõike :) !
Lada on see mis JÄÄB !
v
versus
Foorumi kasutaja
Postitusi: 162
Liitunud: 19 Juul 2004 22:57
Asukoht: tallinn/haapsalu
Autod: =O=

Postitus Postitas versus »

Kui vaja siis mul on 07 kangid vist täitsa olemas.

A kojamehe luuad on sellepärast stiilsed, et nad sobivad paremini stiiliga kui mingid mustad moodsad värgid..
Vasta