21053, Cozmonaut, 1981

21053, Cozmonaut, 1981

Võimalus foorumi külastajatel oma Ladat lähemalt tutvustada
Foorumi reeglid
Autoteema pealkirja vormistamine:
Auto mudel, kasutajanimi, väljalaskeaasta n: 2107, Revolutsionäär, 1989
Tasuks lisada ka märgend kujul projekt-MUDEL n: projekt-2107

Teemasse palun lisada juttu oma masinast ja lisaks ka pildimaterjali.

Pildimaterjali üleslaadimisel kasutada võimalusel foorumi pakutud funktsionaalsust, sest välistelt saitidelt viidatud pildid kipuvad ajaga kaduma.
Vasta
c
CozmonauT
Foorumi kasutaja
Postitusi: 644
Liitunud: 20 Okt 2003 21:14
Asukoht: Saku/Haapsalu
Autod: BMW V8, Pontiac V8
Kontakt:

21053, Cozmonaut, 1981

Postitus Postitas CozmonauT »

Nii, lükkan oma armukese ka siia üles :)
on teine 81 aasta väljalase ja mina peaksin olema vist kolmas omanik, kusjuures eelmist omaniku, kes auto soetas vist 89 aastal, tean ma juba mitmeid mitmeid aastaid väga hästi. Seega põrsast kotis ma ei ostnud. Roostet on aga mitte hullusti. Vahetust tahavad mõlemad välimised karbid, tagavararattaalune plekk. Tegelikult on ühes esitiivas ka suur auk kuid selle saab ära lappida, tervet tiiba sellepärast pole mõttet vahetada sest muu on korras. Ka kapott on mõnusalt roostes kuid punkitdega saab talad välimise plekikülge tagasi keevitada. Esineb pindmist roostet kuid avastasin et teraskettaga puhtakslaskmisel tuli välja ka isegi auke. Suuri mölke pole, vaid juhiuks on tagurpidi käinud, üks esitiib on mölkis(laks) ning tagativa nurgas on väike mölk. Muu on suht kobe.

Olude sunnil saan temaga tegeleda vähe kui järgmiseks kevadeks tahaks saada ikka plekitööd tehtud ning uue värvi ka peale.

Niipalju kui ma temaga sõitnud olen, pole suuri vigu veermikus ja mootoris avastanud. Kusjuures ütlen kohe ära, mootoreid ja asju ma ei jaga, aga keretöödega olen suht kodus:) 13 tollised valuveljed on all :D Eelmine omanik rääkis et kui ta autojuht oli 80'te lõpus siis sai ikka venemaal käidud ja sealt koguaeg igast Lada nodi toodud ja siin mahamüüdud. Sealt pidid pärinema ka praegused valukad ning mehe jutujärgi on need magneesiumsulamist ning pärit lennukilt või helikopterilt mingisuguselt. Olen Eestis ka mitmel Ladal selliseid all nännu.

Mootor nagu ikka, 05 originaal ehk rihmaga 1.3. Peale ostmist vahetasin ära kohe küünlad koos jägajakaanega ning küünlajuhtmetega sest ühte potti polnud taga. Võtsin need oma eelmiselt 01'lt maha ja mootor käib nagu kellavärk. Aku on ainult kutupiilu. Selle peaks ka uue soetama sest lükkamine viskab pikapeale kopa ette :P

Sisu on ka nagu ühel 05'l ikka. Tahhokat tahaks ainult.

Audio puudub. Tegelikult päris ei puudu ka. Miskised kõlarid on taga, tundub nagu oleks tehasest. Esiistmete alt leidsin ka ühed müratekitajad. Mingiaeg peaks maki sisse ära orgunnima. Praegu plaanis ilget soundi pole, peaasi et kasvõi Elmarit mängiks :P Üks Blaupunkti kassetikas ootab sissepanekut.

Aastalt on auto küll vana ja isegi ma ütles et haruldane kuid mina teda originaaliks ei jäta, arvake mis tahate :P

Aa ja kusjuures masin oli umbes 3 aastat seisnud ennem kui ma ta ära ostsin (aprillist saati tema omanik :) ) ning seetõttu teeb sidur imeliku häält. Vb survelaager vb lihtsalt ei tööta veel korralikult. Igasugu pisivigasi on tal küljes. Juhiukse aken ei tööta, tuleb käsi kasutada akna avamiseks ja kinnilükkamiseks :P, 2 või 3 aknavänta on katki, 2 või 3 ukse käepidet on katki millest ukse kinnitõmbad, armatuur on päikesekäes kannatada saanud ning kindalaeka luuk irvakil. Viimane on on suht levinud viga :P

Sai nüüd veits pikk jutt :P
c
CozmonauT
Foorumi kasutaja
Postitusi: 644
Liitunud: 20 Okt 2003 21:14
Asukoht: Saku/Haapsalu
Autod: BMW V8, Pontiac V8
Kontakt:

Postitus Postitas CozmonauT »

mhh..pildid on järgmisel aadressil

http://cozmos.pri.ee/lada/pildid/

piltidel olevad kulmud, mis sai isoleeri abil tehtud on nüüdseks eemaldatud. sai need rohkem virtualtuningu asemel meisterdatud kähku, tulevad uued ja klaasriidest..kunagi. Samuti pole seda betoonist sumpsiotsa. see sai lihtsalt pullipärast ostmise päeval tehtud. samuti pole ka seda kroomitud sumpsiotsa pildil nr 16 aga see vb varsti tuleb jäädavallt. hetke tuuning on valuveljed ja 2 valget näidikutausta.
Vasta