Märgi lakkimine

Märgi lakkimine

Välimusega ja salongiga seonduvad teemad
v
visible
Foorumi kasutaja
Postitusi: 251
Liitunud: 19 Jaan 2005 20:30
Asukoht: Haapsalu
Autod: 2101 '72

Märgi lakkimine

Postitus Postitas visible »

Tere,
Sain täna varuks ühe märgi ja tekkis tahtmine see korralikult korda teha. Võtsin siis selle juppideks, et uuesti punasega taust korralikult üle lakkida. Nüüd aga kui olin lahti harutanud siis avanes mulle selline vaatepilt :

Pilt

Pilt

Esimese hooga otsisin kohe kohta, kust see pealmine klaasitükike hargnema hakkas. Seda kohta ma muidugi ei leidnud, kuna nagu mina aru saan siis vist polegi seda vaja maha saada. Pärast kui hakkasin seda paneeli tagust lakibensiiniga õlist ja muust vanast lögast puhastama tegin avastuse, et koos õliga tuleb maha ka see valge taust ning sellega seoses muutub heledamaks ka see punane osa.
Nüüd aga tekkis küsimus, et kas on keegi varem sellist märki lakkinud ja oskab öelda kas sinna valge tasuta peale tasub punast lakki määrima hakata ? Või kas hoopis oleks mõtekam see valge taust maha hõõruda ja siis lakkida ? Ise ei tahtnud veel väga seda viimast varianti katsetada, kuna ehk see selline spets asi, mis toob selle punase laki esile.

Proovisin siis selle valge tausta peale värvida, kuid tulemus on suur ümmargune null. Nimelt ei hakka see lakk sellest läbi kumama ja seega mingit kasu sellest pole. Samas proovisin ka lakkida kohta, kust see valge maha tulnud - õrnalt jääb punane, kuid kaugeltki mitte see, mis ta võiks jääda. Hiljem proovisin ka nüüd punase värviga, kuid siiski kohas kus see valge koos selle hõbedase pinnaga maha tulnud, ei anna see mitte mingit tulemust.
Kuna endal nüüd kõik ideed antud teema koha pealt otsas siis ootaks huviga, et ehk on keegi endal midagi sellist teinud ja kui siis mis vahenditega.
m
masuurik
Postitusi: 1711
Liitunud: 09 Juun 2006 10:56
Asukoht: MUUMIORG
Autod: 1.seeria LADA

Postitus Postitas masuurik »

osta Tallinnast veerenni vazist kasvõi uus. Maksab üsna vähe:DMis sa jamad tühja
PILL TULEB PIKA EHITAMISE PEALE!
a
ando
Ladaklubi Liige
Postitusi: 1166
Liitunud: 07 Dets 2005 22:12
Asukoht: Tartu
Autod: 2101, 2102, 2108, Niva; Skif

Postitus Postitas ando »

Kui sa mulle tood punase taustaga orig. märgi 01-le, olen hämmingus. Uue ofkoorse.
Jõud taga, peab minema.
v
visible
Foorumi kasutaja
Postitusi: 251
Liitunud: 19 Jaan 2005 20:30
Asukoht: Haapsalu
Autod: 2101 '72

Postitus Postitas visible »

Algselt postitas: zigulimasuurik
osta Tallinnast veerenni vazist kasvõi uus. Maksab üsna vähe:DMis sa jamad tühja
Kusjuures tuleb nii välja jah, sest vaata kust otsast tahad, lakkida pea võimatu. Juhtuks ainult mõnele märgile peale, siis ostaks hea meelega ühe tutika veel varuks.

Üldiselt pikka mässamise peale tegin järelduse - võimatu tegevus. Nimelt kui klaas maha kiskuda, siis varasemate kogemuste põhjal võin öelda,et laguneb terve märk, kui aga hakata tagantpoolt mäkerdama siis tulemus see, et läbi selle metallse osa ükski lakk ei kuma. Tuttav teema juba 01 tagumiste helkurite koha pealt.

Samas tekkis haiglane huvi nende mustade taustadega märkide vastu, mida siin pea igas autotarvete poes 70.- tk müüakse. Kas need sama tehnoloogiaga tehtud või on need tänu suurele vanusevahele nende punasega mingit muud moodi tehtud ? :puzzled

[Muudetud: 18-3-2008 visible]
Kasutaja avatar
motamees
Ladaklubi Auliige
Postitusi: 2860
Liitunud: 22 Juul 2003 23:43
Asukoht: Saar
Autod: MetsaNiva

Postitus Postitas motamees »

Mina taastasin oma märgi nii.
Võtsin kogu värviolluse märgilt maha. See tükk nokkimist muidugi. Kõik merelained tuleb ükshaaval puhtaks kraaüida. Siis jääb järgi läbipaistev pleksiklaasist märk. Tagumise poole peale on logo sisse graveeritud.
Esimese kihina kandsin uuesti peale hõbevärvi. Nagu olin värvi peale lasknud pühkisin selle kaltsuga kohe maha. Nii jäi hõbevärv ainult graveeringu põhja. Peale hõbevärvi kuivamist lasin üle punase värviga. Nii ongi märk punane, hõbedaste merelainetega.
Ei ole päris uus märk, aga piisavalt hea.
C
v
visible
Foorumi kasutaja
Postitusi: 251
Liitunud: 19 Jaan 2005 20:30
Asukoht: Haapsalu
Autod: 2101 '72

Postitus Postitas visible »

Ega sellest tulemusest juhuslikult mõnda pilti pole ?
Kasutaja avatar
motamees
Ladaklubi Auliige
Postitusi: 2860
Liitunud: 22 Juul 2003 23:43
Asukoht: Saar
Autod: MetsaNiva

Postitus Postitas motamees »

Käisin eile vaatamas. Tahtsin pilti ka teema juurde panna (taastamise ajal pole teinud). Siis tuli meelde, et sedasi taastatud märki pole ma külge pannudki (pidin lihtsalt millaski külge panema). See koht, kus ta pikalt peale taastamist külgepanekut ootas, oli tühi. Ei tea, kuhu pistsin ja otsima pole viitsinud hakata.
C
Kasutaja avatar
logman
Ladaklubi Liige
Postitusi: 3998
Liitunud: 29 Nov 2004 23:46
Asukoht: Mulgi ja Sakala vahel vibreerin
Autod: 1,3 "vasmjorka", 1,2 "kopeika", 1,4d vollwaagen
Kontakt:

Postitus Postitas logman »

Foorumis minu teada oli küll pilt sellest märgist ja vastav taastamise juttki juures.
Eile juba tuhlasin ringi, aga ei leidnud.

Täna leidsin. Allah masina teemas: http://www.ladaklubi.ee/foorum/viewthre ... #pid114837
Algselt postitas: allah
Laevukese nühkisin nitrolahustiga vanast värvist puhtaks. Siis punase klaasivärviga kaks kihti peale. Peale kuivamist hõbedase veljevärviga üle.
http://www.zone.ee/21013_allah/2006_01_ ... hoto13.jpg
http://www.zone.ee/21013_allah/2006_01_ ... hoto15.jpg


[Muudetud: 19-3-2008 logman]
Kasutaja avatar
corrado
Foorumi kasutaja
Postitusi: 805
Liitunud: 27 Veebr 2006 08:28

Postitus Postitas corrado »

Algselt postitas: motamees
Mina taastasin oma märgi nii.
Võtsin kogu värviolluse märgilt maha. See tükk nokkimist muidugi. Kõik merelained tuleb ükshaaval puhtaks kraaüida. Siis jääb järgi läbipaistev pleksiklaasist märk. Tagumise poole peale on logo sisse graveeritud.
Esimese kihina kandsin uuesti peale hõbevärvi. Nagu olin värvi peale lasknud pühkisin selle kaltsuga kohe maha. Nii jäi hõbevärv ainult graveeringu põhja. Peale hõbevärvi kuivamist lasin üle punase värviga. Nii ongi märk punane, hõbedaste merelainetega.
Ei ole päris uus märk, aga piisavalt hea.
kuule millega sa need lainevahed puhtaks kraapisid?
ma siin noaga nokitsen veidi aga kardan et ehk kriibib väga ära:kuri:spin
Kasutaja avatar
motamees
Ladaklubi Auliige
Postitusi: 2860
Liitunud: 22 Juul 2003 23:43
Asukoht: Saar
Autod: MetsaNiva

Postitus Postitas motamees »

Algselt postitas: corrado
kuule millega sa need lainevahed puhtaks kraapisid?
Hambaarsti orkidega. Kes hamabaarsi juures käinud, see teab.
C
a
allah
Foorumi kasutaja
Postitusi: 282
Liitunud: 23 Okt 2003 18:48
Asukoht: Tallinn
Autod: 02, 013, 083

Postitus Postitas allah »

Kui laevike on korraliku kroomiga siis see osa puutumata jätta ja ainult merelained puhtaks nühkida. Kui aga laevukese kroom ka koledaks läinud siis see ka maha nühkida ja värvida nii nagu motamees juba varem kirjutas.
Kui vana värv eemaldatud siis lakkida punase tulelakiga merelained ära (mitu kihti panna, et paksem kiht jääks). Kindlasti kasutada laki peale kandmiseks pihustamise meetodit (aereosooli), sest siis jääb lakk ühtlase paksusega. Oma Lada märkide taastamisel kasutasin punast klaasivärvi, mida kandsin tuubist peale ja see ei jäänud ühtlase paksusega ning selle tõttu tulemus ka kõige parem ei tulnud. Peale laki kuivamist värvida veel hõbedase värviga üle (see annab punasele värvile sügavuse efekti, nagu originaal märgil on)
Kui hõbedase värvi asemel (näiteks velje hõbe) kasutada kroom värvi siis peaks tulemus jääma isegi originaali sarnane. Muidugi kroom värviks ei sobi need alla 100 kr. maksvad aereosoolvärvid mis laki peale kandes muutuvad halliks (need vist ainult kuusekäbide värvimiseks mõeldud). Aga ma pole nende kallimate kroom värvidega (auto tarvete poes müügil mingid komplektid) kokku puutunud ja ei oska kommenteerida kuidas tulemus jääb. Katsetage ja harjutage muude klaas pindade peal, enne kui märgi kallale asute.

Kui aga kellelegi juhtub kätte korralik originaal märk siis tuleks enne auto külge kruvimist selle klaasi tagumine pool ja küljed üle lakkida, et vältida niiskuse ligipääsu värvile (ehk kestab kauem).

Lõppu lisan oma esimese märgi restaureerimise katsetuse. Sellel märgil sai ainult üks kiht punast klaasivärvi peale kantud ja nagu pildilt näha siis kohati on see punase klaasivärvi kiht väga õhuke jäänud ja tagumine hõbedane värv paistab sealt läbi. Teise märgi restaureerimisel kandsin kaks kihti punast klaasivärvi peale ja tulemus jäi juba parem, kuid lähedalt vaadates on ikka aru saada, et punase klaasivärvi kiht on erineva paksusega. Pildid sellest märgist otsis logman juba üles (mõned postitused üleval pool).Pilt
Kasutaja avatar
SexSix
Foorumi kasutaja
Postitusi: 2501
Liitunud: 22 Juul 2007 17:18
Asukoht: Viljandimaa
Autod: 013

Lained.

Postitus Postitas SexSix »

Tundub,et lained ei ole hõbedased vaid punane osa ühtlaselt ühte värvi.Silmapete sest relieefne see taust(merelained).Pilt
Kasutaja avatar
arvi100
Ladaklubi Auliige
Postitusi: 875
Liitunud: 07 Sept 2004 09:52
Asukoht: Jõgeva
Autod: Vaz 2101'73 - Lada 1300 SL'85

Postitus Postitas arvi100 »

Pakun ühe võimaluse veel kuidas embleemi säravamaks
teha.Päris originaal ikka välja ei näe,aga otsustage ise.
Nii,siin on vana pleekinud embleem.

Pilt

Printisin välja originaalsuuruses embleemi keskosa ja lõikasin
ta vaibanoaga välja.

Pilt

Nüüd võtan natukene kroomläiget meenutava kleepmaterjali.
Pöörame tagumise poole ette ja joonistame ! tagurpidi !
keskosa materjalile ja lõikame välja.

Pilt

Väljalõigatud keskosa on valmis.

Pilt

Taustaks on analoogne materjal,seekord punane.

Pilt

Nüüd lõikame välja punase osa,aga suurema kui vaja on.
Ülejääva serva saame alla keerata.Kui see valmis,kleebime
hõbedase laevukese punasele taustale.Et asi ka hiljem
puhastamist kannataks,kleepisin terve embleemi(v.a. raam)
üle läbipaistva pakkelindiga.Kasutasin Fixit Tools`i packing
tape FX 104.

Pilt

Tegelikult ta nii kirju ei ole,kui nüüd pildistamise aeg.
Masin on kasin - Grigori Šaakašvili
Kasutaja avatar
apsu
Foorumi kasutaja
Postitusi: 672
Liitunud: 15 Sept 2008 21:12
Asukoht: Võru
Autod: VAZ 2104
Kontakt:

Postitus Postitas apsu »

visible: täitsa võimalik, et saan laupäeval mõne märgi juurde :)
palju tahtjaid oleks? 4 inimest on eelisjärjekorras, kuna pidin neile eelmine kord ära ütlema
Võidusõit on nagu seks, kõik mehed arvavad, et nad on selles hirmus osavad
v
visible
Foorumi kasutaja
Postitusi: 251
Liitunud: 19 Jaan 2005 20:30
Asukoht: Haapsalu
Autod: 2101 '72

Postitus Postitas visible »

Kui saad siis olen igaljuhul käpp ühele märgile ! ;)
Kasutaja avatar
apsu
Foorumi kasutaja
Postitusi: 672
Liitunud: 15 Sept 2008 21:12
Asukoht: Võru
Autod: VAZ 2104
Kontakt:

Postitus Postitas apsu »

sa oled juba eelisjärjekorras :D

eelisjärjekord siis:
  1. Zetec
  2. visible
  3. allah
  4. kristjan92 (03-e kandiline, alt kitsenev märk )
    [/list=1]
    soovijad:
    1. srpeeter
      [/list=1]

      MA EI TEA, MITU MÄRKI SAAN!!!!


      [Muudetud: 25-4-2009 apsu]
Võidusõit on nagu seks, kõik mehed arvavad, et nad on selles hirmus osavad
Kasutaja avatar
Kytt
Ladaklubi Juhatus
Postitusi: 2075
Liitunud: 29 Okt 2002 11:32
Asukoht: Tallinn
Autod: 2x2102,21013 & Toyota

Postitus Postitas Kytt »

[quote]Algselt postitas: apsu
sa oled juba eelisjärjekorras :D

eelisjärjekord siis:
  1. Zetec
  2. visible
  3. allah
  4. kristjan92 (03-e kandiline märk )
    [/list=1]


    pane siis mida ka juba järjekorda kui sul selline külluslik märgiauk on ;)
Kasutaja avatar
ToM
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1066
Liitunud: 26 Juun 2007 00:24
Asukoht: Kohila/Tallinn
Autod: 2107, 2101

Postitus Postitas ToM »

Ma ise taastasin märgi väga prostalt, tagant lasin liivakaga lained maha:P Ei olnud mul viitsimist neid puhastada. Laevuke sai veljehõbedaga tehtud.
Enne:
Pilt

Pärast:
Pilt
Pilt


Enda autole tegin uuest musta taustaga märgist punase, tehnika oli sama,ainult laevuke jäi kroomitud nagu ta tehasest tuli:

Pilt
Teravama silmaga näeb äkki:lol
m'kay
Kasutaja avatar
apsu
Foorumi kasutaja
Postitusi: 672
Liitunud: 15 Sept 2008 21:12
Asukoht: Võru
Autod: VAZ 2104
Kontakt:

Postitus Postitas apsu »

pakuti täna kahte märki. Kui kellelgil huvi on, siis helistage: 53497951
Ise ei müü, aga hinda taheti 450.-/märk. Kui keegi ostab, siis andku teada, eemaldan tahtjate nimistust :)

edit: kuna uued on haruldaseks jäänud ja kui ise saan, siis müün kallimalt kui eelmist kahte, sest odavamal varustajal märgid otsas.
Võidusõit on nagu seks, kõik mehed arvavad, et nad on selles hirmus osavad
Kasutaja avatar
marzer
Foorumi kasutaja
Postitusi: 162
Liitunud: 06 Aug 2006 21:13
Asukoht: võru-tartu
Autod: vaz2103,74a

Postitus Postitas marzer »

Apsu sa 03 märki oled võrus silmanud kuskil we? Mina mitte. Kunagi poolteist aastat tagasi oli, siis ei raatsind osta, aga enam ei ole ja venemaal ka mitte.
Vasta